Barcode: 8691455300016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 573.5 kcal |
| Fat | 37.4 g |
| of which saturated | 9.3 g |
| Carbohydrates | 45.0 g |
| of which sugars | 40.3 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Tahini (57 %), sucre ( % 21,73 ) , sirop de glucose-fructose ( % 17,6), cacao (%3), émulgateur (%60,4) (Mono et di - glycérides des huiles végétales), extrait de gypsophile ( %0,2), correcteur d'acidité ( % 0,07) (acide citrique (E330)). Les allergènes sont indiqués en gras. Avertissement allergène : Peut contenir des traces de pistaches, noisettes, noix.
Additives
e330
Related Products in Snacks
Pepper jack cheese, honey roasted peanuts and raisins cheese trios delicious snack, pepper jack cheese, honey roasted peanuts and raisins
E NOVA 4
Guerrero, Tender Cracklins
Guerrero Tortilleria
E NOVA 3
Plain Tender Cracklin
Guerrero
E NOVA 3
soft croissant with vanilla flavor filling
7 Days
E NOVA 4
Tostadas Raspadas
Guerrero
D NOVA 3
Thomas', toast-r-cakes, corn muffins
Thomas
E NOVA 4
Blueberry filled muffin
Marks & Spencer
E NOVA 4
Cheddar cheese, salted roasted cashews and dried cranberries cheese trios delicious snack, cheddar cheese, salted roasted cashews and dried cranberries
E NOVA 4
Pepper jack cheese, honey roasted peanuts and raisins cheese trios delicious snack, pepper jack cheese, honey roasted peanuts and raisins
E NOVA 4
Cheddar cheese, salted roasted almonds and dried cranberries cheese trios delicious snack, cheddar cheese, salted roasted almonds and dried cranberries
E NOVA 4
All Butter Croissant
M&S Bakery
E NOVA 4
Harbanero hot wings
D