Barcode: 8697465210024
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 550.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 6.2 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 4.8 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Pâte de sésame (57%), sucre, émulsifiant (E-471), extrait de saponaire, acidifiant (E-330), arome de vanille.
Additives
e330
e471
Related Products in Snacks
Traditional Turkish Cube Cotton Candy
Çitlekçi
E NOVA 3
Баклава Акхисар
Oztat Akhisar
Baklava
SINASI
NOVA 3
Dubai Chocolate
Bind
E NOVA 4
Udi's, gluten free blueberry muffins
Udi's
D NOVA 4
Bitter Çikolata Kaplı Hindistan Cevizli Leblebi
Miskets Chickpea Snacks
E NOVA 4
Bind Chocolat
Bind
E NOVA 4
Miskets
Miskets Carnival
E
Double Roasted Pomegranate & Pistachio Lokum
Cesa Foods
E NOVA 4
Набор "Молочный шоколад"
Bind
E NOVA 4
Halva Nigelle
Zerda
D NOVA 4
Mais grillé
Kerem
C