Barcode: 0639192653307
Herbal Grass Jelly Dessert
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.6 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.9 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, Grass Jelly (water, mesona, sodium carbonate), Sugar, Red Beans, Mung Beans, Kidney Beans, Peanuts, Tapioca Starch, Xanthan Gum, Salt.
Allergens
peanuts
Additives
e415
e500
e500i
Related Products in Desserts
Granizado de café
C NOVA 4
Los sorbetes LIMON
Carte d'Or
C NOVA 4
Arroz con leche sin gluten
Danone
NOVA 4
Sabor a fresa
amare
D NOVA 4
Helado
Amare
D NOVA 4
Cono nata-chocolate
Royne
E NOVA 4
Vitalinea
Danone
A NOVA 4
Danet mix con mini lacasitos
Danone
C NOVA 4
Chocolate Brownie
Somosierra
E NOVA 4
Maxi sandwich
ROYNE
E NOVA 4
Sheetz, Chocolate Ice Cream
Sheetz
C
Hojaldres
Hojaldres Alonso
E NOVA 4