Barcode: 0018200258763
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Brewed herbal tea (water, hibiscus flowers, citric acid, natural flavors, cinnamon, apple, licorice root, lemongrass, fruit juice extract [color]), sugar, natural flavor.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Loading…
Cowbelle
D NOVA 4
Alcafè vanilla latte
NOVA 4
Lush chocolate milk
Cowbelle, Aldi
D NOVA 4
Lush Strawberry Milk
Aldi
C NOVA 4
British banana flavoured 1% milk
Cowbelle
C NOVA 4
Aqua Vale Lemon & Lime flavoured sparkling water
Aqua Vale
C NOVA 4
(Vive) Orange Zero Sugar
Vive
NOVA 4
Root beer
Aldi, Vive
NOVA 4
Mojito mocktail
Aldi
NOVA 4
Zx Cola
Vive
C NOVA 4
Diet cola
Aldi
NOVA 4
Cherry cola
vive
NOVA 4