Barcode: 7610313391264
Herbamare
Processing
NOVA 2
Labels
no gluten
organic
eu organic
no artificial flavors
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
made in france
no additives
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 93.6 g |
Ingredients
Sel marin, plantes et plantes et légumes frais, algue marine kelp. plantes et légumes frais (33% à la mise en oeuvre): céleri", poireau", cresson", oignon", ciboulette", persil", livèche", ail", basilic", marjolaine", romarin" et thym" ("issus de l'agriculture biologique). Fabriqué en France par: 68015 Colmar Cedex Bioforce Production - BP41525 FR-BIO-01
Allergens
celery
Related Products in Condiments
Light mayonnaise
Heinz
D NOVA 3 Eco-Score D
MAGGI Bouillon Kub Ail et Persil 8 cubes - 80g
Maggi
E NOVA 4
Roasted Chicken Base
Better Than Bouillon
E NOVA 4
Mayonnaise allégée *
Auchan
C NOVA 4 Eco-Score D
MAGGI sauce Teriyaki pour poulet 355g
Maggi,Magic asia
E NOVA 4 Eco-Score A
MAGGI Bouillon Kub Thai 80g
Maggi
E NOVA 4
Thai style yellow curry sauce
Trader Joe's
E NOVA 4
Pesto - Tomaten & Knoblauch
Gourmet Finest Cuisine, Landena
D NOVA 3 Eco-Score D
Sauce Tikka Massala
Maggi,Magic asia
D NOVA 3 Eco-Score B
Tomato Ketchup dosettes
Carrefour, Saxo
D NOVA 4 Eco-Score A
Butter chicken spicy
Patak's
C NOVA 4 Eco-Score A
Mayonnaise Dose Stick X500 !
Colona
E NOVA 4 Eco-Score D