Barcode: 7610313412815
Herbamare bouillon
by A.Vogel
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
sustainable palm oil
vegan
ch bio 004
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
made in swiss
no lactose
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 307.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 10.9 g |
| Carbohydrates | 25.2 g |
| of which sugars | 12.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 48.0 g |
Ingredients
sel de mer 48,8%, huile végétale de palme* et de tournesol*, maltodextrine* (maïs), sucre de canne*, extrait de levure*, légumes* (persil*, carottes*, panais*, poireaux*, oignons*), extrait de chicorée*, épices* (livèche*, curcuma*, ail* et arille de muscade* (macis)), champignons shiitake*. *Issus de l'agriculture biologique.
Related Products in Broths
Caldo de pescado con un toque de aceite de oliva virgen extra envase 8 pastillas
Knorr
E NOVA 4
Caldo de pescado
Hacendado
C
Caldo de pescado y marisco
Don Simon
C NOVA 4
Caldo de cocido natural
Gallo
NOVA 4
Caldo de pollo
Maggi
E NOVA 1
Caldo de pollo natural
Gallo
C NOVA 3
Caldo Cocido
Hacendado
C NOVA 4
Brodo classico
MaxiDì, salsibon
C NOVA 4
Caldo cocido Don simon
Don Simon
C NOVA 4
Brodo di verdure
Eurospin, don jerez
C NOVA 4
Caldo de pollo
Gallo
C NOVA 3
Caldo de pollo
Hacendado
C NOVA 4