Barcode: 7610313012213
Herbamare : Fleisch und Geflügel - Meersalz mit Gemüse und Kräutern
by A. Vogel
Processing
NOVA 2
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
no additives
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 22.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 93.6 g |
Ingredients
sel marin (93.6%), légumes et herbes aromatiques (6%), céleri, poireau, cresson, oignons, ciboulette, persil, livèche, poivron, ail, raifort, basilic, marjolaine, romarin, thym, kelp (0.4%)
Related Products in Condiments
Sticky fingers, smokehouse barbecue sauce, memphis style
Sticky Fingers Smockhouse
E NOVA 4
Organic balsamic vinegar of modena
Newman's Own, Newman's Own Inc.
NOVA 2
Sticky fingers smokehouse, barbecue sauce, tennessee whiskey
Sticky Fingers Smokehouse
E NOVA 4
Sticky fingers smokehouse, barbecue sauce, sweet southern heat, sweet southern heat
Sticky Fingers Smokehouse
E NOVA 4
Carolina sweet barbecue sauce
Sticky Fingers Smokehouse
E NOVA 4
Barbecue sauce
Sticky Fingers Smokehouse
E NOVA 4
Sticky fingers smokehouse, carolina classic barbecue sauce
Sticky Fingers Smokehouse
D NOVA 4
Balsamic Vinegar of Modena
Newman's Own,Newman's Own Inc.
NOVA 2
Thai peanut sauce
San-J
E NOVA 4
fancy Tomato Ketchup
Monarch
D NOVA 4
Worcestershire Sauce
Riquitas
E NOVA 4
Sweet kentucky bourbon barbecue sauce
E NOVA 4