Barcode: 7610313012374
Herbamare: mit Chili
Processing
NOVA 2
Labels
no gluten
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
no additives
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Meersalz, Gemüse und Kräuter, Sellerie, Lauch, Kresse, Zwiebeln, Schnittlauch, Petersilie, Liebstöckel, Chili, Pfeffer, Knoblauch, Meerrettich, Basilikum, Majoran, Rosmarin, Thymian, Meeresalge Kelp.
Allergens
celery
mustard
Related Products in Condiments
Basilico
Barilla
A NOVA 4
Southern sauces Carolina Gold Bbq
Duke’s
E NOVA 4
sapori
GOURMET
E NOVA 3
Sel Fin iodé
Cérébos
NOVA 2
SENAP GROV
Ikea
E NOVA 3
Sauce pour nem
Suzi Wan
E NOVA 4
Classic barbecue Rich & Smokey
Heinz
D NOVA 4
Mayonez
Tukaş
C NOVA 4
Nudelsauce Napoletana
Cucina
C NOVA 4
mayo?
van Wijngaarden
E NOVA 4
Indiana curry
kühne
D NOVA 4
Moutarde Douce
Kania
NOVA 3