Barcode: 7610313412143
Herbamare original
by A.Vogel
Processing
NOVA 2
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 93.6 g |
Ingredients
Havssalt, selleri, purjolök, krasse, lök, gräslök, persilja, libbsticka, vitlök, basilika, mejram, rosmarin, timjan, kelp (havsvaxt som mehåller naturligt jod).
Related Products in Condiments
Southern Buttermilk Chicken Breading Mix
Zatarain's
E NOVA 3
Cajun Hot Sauce, Aged Red Peppers & Garlic
Zatarain's, Zatarain's Inc.
E NOVA 4
RAWFISH CRAB BOIL
Zatarain's
E NOVA 4
Zatarain's, spicy brown mustard
Zatarain's
E NOVA 4
Crawfish, Shrimp & Crab Boil
Zatarain's
E NOVA 4
Cajun hot sauce ounce
Zatarain's, Zatarain's Inc.
E NOVA 4
Extra Spicy Crawfish, Shrimp & Crab Boil
Zatarain's
E NOVA 4
Zatarain's, creole seasoning
Zatarain's
E NOVA 4
Blackened Seasoning
Zatarain's
E NOVA 4
Chicken Fry Mix
C NOVA 3
The ultimate crawfish, shrimp & crab boil
Zatarain's
E NOVA 4
Southern buttermilk chicken fry mix
NOVA 3