Barcode: 7610313424825
Herbamare spicy
by A.Vogel
Processing
NOVA 2
Labels
no gluten
no preservatives
no additives
no flavour enhancer
no lactose
no milk
no msg
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 89.6 g |
Ingredients
Sea salt, vegetables and herbs (chilli powder* (3.1%), black pepper, celery, leek, cress, onion chives, parsley*, lovage*, garlic, horseradish, basil*, marjoram*, rosemary*, thyme"), kelp. *Certified organic Allo
Allergens
celery
Related Products in Condiments
Creamy Parmesan Cooking Sauce
H-E-B
C NOVA 4
Creamy Alfredo
H-E-B
D NOVA 4
Ketchup
Hill Country Fare
E
Plant-Based Pesto Sauce
H-E-B Deli
E NOVA 3
Ketchup
H-E-B
C NOVA 4
Sloppy joe sauce
H-E-B
D NOVA 4
Alfredo sauce
H-E-B Organics
D NOVA 4
H e b sloppy joe sauce
H-E-B
D NOVA 4
Heb cooking sauce panang curry
H-E-B
D NOVA 4
Barbeque Sauce
H-E-B
E NOVA 4
Black Pepper Ketchup
H-E-B
D NOVA 3
Creamy Poblano Cream Parmesan & Roasted Poblanos Pasta Sauce
H-E-B
C NOVA 4