Barcode: 0076606104442
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 247.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 8.9 g |
Ingredients
Olives, salt, sun flower oil, herbs
Related Products in Salted Snacks
Tuscan Artichokes
Ritrovo Selections
C NOVA 3
Pasta de ajo garlic paste
A NOVA 3
Chiles jalapenos en escabeche
Carey
C NOVA 4
Marinated grilled olives
D NOVA 3
Hot Peppers Pate
TuttoCalabria
C NOVA 3
Piquillo Peppers Bruschetta
Bonta Di Viru
C NOVA 3
Jicama tortilla
A
Olives stuffed with parmesan cream
E NOVA 3
Yellow hot pepper in brine
B NOVA 3
Quartered artichokes
Danper Trujilo S.A.C.
B NOVA 3
Green olives with garlic
Castellino
E NOVA 3
Sun-dried tomatoes in oil
E NOVA 4