Barcode: 0851141006570
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 15.6 g |
Ingredients
Onion*, garlic*, spices (paprika, thyme*, parsley*, black pepper, celery seed, cayenne pepper), salt, sunflower oil, green onion*, yeast extract, silicon dioxide (for anti-caking), citric acid.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Signature barbeque sauce
Signature, Mickeyray's
D NOVA 4
Whole foods market, vodka sauce
Whole Foods Market, Sauce Club Llc
C NOVA 3
Whole foods market, plum tomato basil sauce
Whole Foods Market, Sauce Club Llc
B NOVA 3
Barbeque Sauce
Mickeyray's
D NOVA 4
Bourbon Barbeque Sauce
Mickey Ray's
E NOVA 4
Barbeque Sauce
Mickeyray's
E NOVA 4
Green chile & habanero salsa
B NOVA 3
Home-Style Barbecue Sauce
Bezzie's
E NOVA 4
Whole foods market, puttanesca sauce
Whole Foods Market, Sauce Club Llc
B NOVA 3
Whole foods market, alfredo sauce
Whole Foods Market,Sauce Club Llc
D NOVA 4
Home-Style Barbecue Sauce
Bezzie's Home Style Foods Inc.
E NOVA 4
Barbeque Sauce
Mickeyray's
E NOVA 4