Barcode: 0068826704633
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Red skin potatoes, asparagus, yellow bell pepper, shallot lemon butter sauce (butter [pasteurized cream, natural flavorings], cream, water, lemon juice, parsley, garlic puree, lemon peel, shallots, cornstarch, salt, sugar, natural flavor, xanthan gum, citric acid, spice).
Allergens
milk
Additives
e330
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
NonnaPepa
A NOVA 1
Hausa Koko
Delights
C NOVA 1
Hitchico
M Grup
E NOVA 4
Petites tranches complet & levain
La Boulangère
A NOVA 4
Lentilles vertes
Transition
NOVA 3
100% Pindakaas
Albert Heijn Terra
A NOVA 1
Figues séchées
C NOVA 1
Flora Natural Ingredients Lighter
Flora
C NOVA 4
LA POM'
Classcroute
NOVA 1
100% pindakaas naturel
Albert Heijn
A NOVA 1
Energy Nut Mix
Natural happiness
C NOVA 3
Picual Extra Virgin California Olive Oil
B