Barcode: 3268260314504
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 216.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 14.3 g |
Ingredients
Algues déshydratées wakamé, d’ulse, laitue de mer, nori.
Related Products in Frozen Foods
Creamy alfredo
C NOVA 4
Chili - lime rice & beans shrimp bowl
B NOVA 4
Shrimp bowl
B NOVA 4
Seafood appetizers
D NOVA 4
Beef With Red Chile Sauce And Seasoned Rice Meal
Rosarita
C NOVA 4
Salmon bites seafood appetizers, south west
D NOVA 4
Gorton's, seafood appetizers, stuffed shrimp, stuffed shrimp
Gorton's, Gorton's Of Gloucester
D NOVA 4
Rosarita, Chicken Tortilla Casserole
Rosarita
C NOVA 4
Shrimp bowl
C NOVA 4
Rosarita, Chicken With Spicy Red Chile Sauce And Seasoned Rice
Rosarita
C NOVA 4
Rosarita, Chicken With Verde Sauce And Rice
Rosarita
C NOVA 4
Gorton's, shrimp scampi, garlic butter
Gorton's, Gorton's Of Gloucester
NOVA 4