Barcode: 8711398130133
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 62.6 g |
| of which sugars | 44.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Légumes (oignons, carottes, poireaux), 4,5% d'herbes (persil, céleri), huile de colza. Gemüse (Zwiebeln, Karotten, Porree), 4,5% Gewürz (Petersilie, Sellerie), Rapsöl. Ingredients: Vegetables (onions, carrots, leek), 4,5% herbs (parsley, celery), rapeseed oil. Zutaten: 1 2 3 Mosselen afspoelen. Rincer les moules. Muscheln abspühlen. Rinse the mussels. Kruiden en of witte wijn toevoegen. Ajouter condiments et/ou vin blanc. Krauter und/oder Weißwein zufügen. Add herbs and/or white wine. VOEDINGSWAARDE per 100 g -
Additives
e175
Related Products in Melange Pour Moules
Vinaigrette
Texas Brew
D NOVA 4
Fire Roasted Poblano Verde
Texas Brew
C NOVA 3
Queso Duro Viejo Hard Aged Cheese
Quesos De La Costa
D NOVA 3
Lamb's stone ground yellow grits
A
Kale Salsa
Texas Brew
B NOVA 4
Berry confit
C NOVA 4
Finishing & dessert sauce
C NOVA 4
Grade A Sour Cream
Quesos De La Cosia
D NOVA 4
Queso Morolique Cheese
Quesos De La Costa
D NOVA 3
Hard Soft Cheese
Quesos De La Costa
D NOVA 3