Barcode: 0788624097148
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 53.3 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Soybean oil (with citric acid as a preservative), apple cider vinegar, rice wine vinegar, dijon mustard (water, vinegar, mustard seed, salt, white wine, fruit pectin, citric acid, tartaric acid, sugar, spice), honey, sugar, worcestershire sauce (distilled vinegar, molasses, corn syrup, water, salt, caramel color, sugar, spices, anchovy puree, natural flavor, tamarind), garlic, oregano, thyme, basil, green, red, and yellow bell peepers, parsley, shallots.
Additives
e150c
e330
e334
e440
Related Products in Condiments
Ôté grand mère pâte piment vert gingembre mangue
E NOVA 3
Aïoli
Yvan & Grégory
D NOVA 4
Sauce pizza
Plant
C NOVA 4
Sauce DZ algérienne
E
Pâte piment vert
Oté gran mèr
E NOVA 3
Sauce Beurre Citron Onctueuse et riche en Beurre
Atelier Bernard Marot
D NOVA 4
la spaghetti sauce
Soleillans et Provence tomates
B NOVA 3
Sauce pita
Mum's
C NOVA 4
Sauce Pizza à l'huile d'olive, aux herbes et aux tomates de Provence
Soleillans
C NOVA 3
Sauce spicy dz algerienne
Mum's
E NOVA 4
Sauce Samouraï
Mum's
E NOVA 4
Rouille
Garrigou Carqueiranne
D NOVA 4