Barcode: 0093936035789
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 23.3 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Cream, skim milk, buttermilk, salt, granulated onions, paprika, citric acid, dill, natural garlic flavor, cheese culture.
Additives
e330
Related Products in Dairies
Mozzeralla
Coop
D NOVA 3
Salatost terninger i olje med krydderurter
Coop,Nørager,Nørager Mejeri
E NOVA 3
Greek feta
Coop
D NOVA 3
Ricotta 7% Fat
Coop,Alival
NOVA 3
Mozzarella
Coop
C NOVA 3
Emmentaler
Coop
D NOVA 3
Coop Mozzarella
Castelli 1892 Scandinavia, Coop
NOVA 3
Halloumi
Coop
E NOVA 3
Kreikkalaistyyppinen jogurtti
Rainbow
C NOVA 1
Grana Padano
Coop, Nuova Castelli, Nuova Castelli S.p.A.
C NOVA 3
Gouda
Coop, Xtra
D NOVA 3
Smör Normalsaltat 81% fetthalt
Coop
E NOVA 2