Barcode: 3280220307197
Herbst Gefühl
by Florette
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 27.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 2.7 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Frisée, Feldsalat, Rotkohl, rote Bete, Radicchio.
Related Products in Meals
Breakfast wrap
El Monterey
C NOVA 4
Brown sugar uncured ham steak
D NOVA 3
Egg, Potato, Cheese Sauce & Ham Breakfast Wraps, Egg, Potato, Cheese Sauce & Ham
El monterey
C NOVA 4
Egg, canadian style bacon & cheese burrito, egg, canadian style bacon & cheese
C NOVA 4
Pork & Beans In Tomato Sauce
Centrella
A NOVA 4
Bistro egg
C NOVA 4
Beef tamales in chili sauce
C NOVA 4
Egg, pork sausage & cheese breakfast burrito
D NOVA 4
Burritos egg, sausage, cheese & potato
D NOVA 4
Burritos
C NOVA 4
Egg, potato & cheese breakfast wraps
C NOVA 4
Egg, turkey sausage & cheese in a whole grain tortilla burritos
Simply, El Monterey
C NOVA 4