Barcode: 0818758020016
Herby Chimichurri
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 66.7 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Extra virgin olive oil*, parsley*, sunflower oil*, capers (capers, water, salt, vinegar), garlic*, oregano*, champagne vinegar *, sea salt, lemon zest*, crushed red pepper flakes*
Related Products in Condiments
Sauce Tomate Basilic
Primeal
B NOVA 3
Sauce cuisinée basquaise
Priméal
A NOVA 3
Bolognaise veggie
Priméal
NOVA 3
Curry veggie
Ekibio, Priméal
NOVA 3
Gomasio
Priméal
E NOVA 3
Gomasio
Idénat
E NOVA 3
Bolognaise végétale
Primeal
A NOVA 3
Shoyu Sauce Soja -30% de sel en moins
Priméal
E NOVA 3
Levure de Bière
Priméal
NOVA 1
Harissa, pot
E NOVA 3
Gomasio / Condiment de sésame au sel marin
Euro-Nat
E
Tamari
Primeal
E NOVA 3