Barcode: 5060482842692
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 209.0 kcal |
| Fat | 11.8 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 16.4 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Chickpeas (40%) (Chickpeas, Water), Onion, Spinach, Cauliflower, Rapeseed Oil, Potato Flake, Lemon Juice Concentrate, Lemon Zest, Parsley (1.3%), Garlic Granules, Salt, Basil (0.9%), Coriander, Ground Cumin, Ground Coriander, Ground Black pepper, Ground Nutmeg, Ground Clove.
Related Products in Meat Alternatives
Miniburger
Nestlé, Garden Gourmet
B NOVA 4
Vegan filet
Garden gourmet
B NOVA 4
Le pepite sabore di marre
Nestlé, Garden Gourmet
B NOVA 4
Vegane Knusper-Filets Hähnchen-Art
Nestlé, Garden Gourmet
A NOVA 4
Asian wok pieces
Garden Gourmet
C NOVA 4
Veggie balls
Garden Gourmet
A NOVA 4
BURGER VEGGIE SENSATIONAL GARDEN GOURMET 226G
Garden Gourmet
A NOVA 4
GARDEN GOURMET Pané façon marine 180g
Garden gourmet
B NOVA 4
Sensational BBQ Burger American Style
Garden Gourmet
B NOVA 4
Classic Falafel
Garden Gourmet
A NOVA 4
Le Fettine di soia
Garden Gourmet
A NOVA 4
Spinat Käse Knuspertaschen
Nestlé,Garden Gourmet
C NOVA 4