Barcode: 0072878275101
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Tomatoes, onions, chili peppers (serrano and/or jalapeno), salt, cilantro, pectin, citric acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Condiments
Sauce rouille
La belle-iloise
D NOVA 4
The spice emporium
The Spice Emporium
NOVA 2
Fondant d'érable
Hoosier Hill Farm
E NOVA 4
Sauce rouille
LA BELLE ILOISE
D NOVA 4
Tomate ketchup
Ibo!
D NOVA 3
sauce dragon
aux vivres
D NOVA 4
Rouille ail et piment
La belle iloise
D NOVA 4
Vinaigre balsamique de Modène IGP
1.2.3 BIO
NOVA 2
Gomasio au sel rose
IBO PRODUITS BIO
E NOVA 3
Vinaigre Balsamique de Pomme
NOVA 2
Rouille Ail et Piment
La belle-iloise
D NOVA 4
Ketchup
123 Bio
D NOVA 3