here to help! 12945 PER PACE- WITHOUT CRAFTED WI C
by White Rabbit
Labels
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 246.9 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 29.8 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
GLUTEN FREE FREE CK BAKERY Flour Blend (33%) (Corn Starch, Cereal Flours (Sorghum, Red Teff, Buckwheat), Potato Starch, Seed Flours (Flax, Chia), Powder Sugar, Vegetable Fibres (Psyllium, Inulin), Fructose, Apple Extract, Toasted Corn, Thickeners: Guar Gum, Hypromellose, Maize Flour), Water, Tomato Sauce (29%) ( Tomato Pulp, Semi-Concentrate Tomato Paste, Sunflower Oil, Onion, Basil, Salt, Sugar, Garlic), Mozzarella Cheese (Milk) (17%). Chicken (9%) (Chicken, Water, Salt), Pomace Olive Oil, Chorizo (4%) (Pork, Salt, Paprika Powder, Spices, Sugar), Sourdough Blend (3%) (Brown Rice, Quinoa), Salt, Paprika, Oregano, Yeast. ALLERGY ADVICE
Allergens
Additives
Recipes with Similar Ingredients
Cookies
6 ingredients
Perfect Soft-Boiled Eggs
2 ingredients
Kids Will Scream For Ice Cream
2 ingredients
24 Diagrams To Help You Eat Healthier
1 ingredient
Rugelach Cookies With Nutella & Chocolate Chips
11 ingredients
Foot Scrubbing and Washing Powder
4 ingredients
Ancient Roman Ingredients Recipe
1 ingredient
About Freezing Blueberries Recipe
1 ingredient
Related Products
Strawberry shortcake
Müller
Royal Chai Masala Chai
Cadbury, Royal chai
Dairy Milk Buttons
Cadbury
Strawberry corner yogurt
Muller
Yoghurt
Müller
Corner creamy yogourt vanilla chocolate balls
Müller
Fruit passion
Muller
Bliss Mascarpone style yogurt
Muller
Milch Reis Schoko
Müller
Light amore lemon yogurt
müller