Barcode: 8436561602469
hericium digest
Labels
green dot
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 238.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 51.8 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Lion's mane (Hericium erinaceus) powder.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Panisse
Robert Esposito
C NOVA 3
Chutney de figues
La Maison des Gourmets
E NOVA 4
Farine de blé tous usages
Coeur de Blé
A NOVA 1
Ravioli ricotta epinard
Robert Esposito
C NOVA 4
Gnocchi 3 saveurs
Robert esposito
C NOVA 4
Gnocchi pomme de terre
Robert Esposito
C NOVA 4
Gnocchi de Pommes de terre
Robert Esposito
C NOVA 4
Tagliatelles
Brake
A NOVA 1
Gnocchi
Robert Esposito
C NOVA 4
Farine de Blé
Brake
A NOVA 1
Ravioli au fromage de chèvre et miel
Robert ESPOSITO
C NOVA 4
Farine de blé
Coeur de blé
A NOVA 1