Barcode: 5901069000596
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 152.0 kcal |
| Fat | 8.6 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
heringfilé (Clupea harengus /halászat terület:H*-Északkelet Atlanti-óceán FA0 27 vagy K-Északnyugati-Atlanti-óceán FA0 21), vagy _heringfilé_ 60% (Clupea harengus membras /halászati terület M*-Balti-tenger FA0 27.llI.d) , növényi olaj: repceolaj 40%, étkezési só, aroma (természetes paprikaaroma)
Allergens
fish
Related Products in Seafood
Vissticks
Iglo
B NOVA 3
Smaak Sensatie Spinazie
Iglo
C NOVA 4
Saumon à la flamme
fish tales
D NOVA 3
Cabillaud a tartiner
L'Apéro du Poissonnier
D NOVA 4
BBQ box grill'n fish
grill'n fish
A NOVA 4
Ansjovis Filets in Olijfolie
Fish Tales
E NOVA 3
Kabeljauw filet
Vischmeesters
A
Ambachtelijke voorgebakken lekkerbekjes
Puuur Visch
NOVA 4
Voorgebakken kibbeling
Puur visch
NOVA 4
Fish cuisine broccoli
Iglo
B NOVA 4
Cocktail shrimps
DAYSEADAY
A NOVA 4
Filet de cabillaud
A