Barcode: 22172655
Heringsfilets mariniert
Processing
NOVA 3
Labels
sustainable
sustainable fishery
sustainable seafood msc
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 191.0 kcal |
| Fat | 9.2 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
86 % Heringsfilets, Zucker, Salz, 2,9 % schwarze Johannisbeeren, Gewürze, Branntweinessig, 0,3 % Rote-Bete - Saft-Konzentrat.
Related Products in Seafood
Oysters in water salt added
B NOVA 3
Angelina, dried herring
Angelina
E NOVA 3
Smoked oysters
Sunny Sea
A NOVA 3
Baby clams
A NOVA 3
Light yellowfin tuna in water
A NOVA 1
Sardines in oil
A NOVA 3
Sea foods in tomato sauce
A NOVA 3
Sardines In Water
A NOVA 3
Chilean seabass
A
Farm raised swai
A
Sardines In Louisiana Hot Sauce
C NOVA 4
raw shrimp
Wegmans
NOVA 1