Barcode: 8904089930529
Heritage Doodh Peda
by Heritage
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 12.0 g |
| Carbohydrates | 46.1 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Milk Solids & Sugar, Contains Permitted Preservatives (INS 202 & INS 211)
Additives
e202
e211
Related Products in Snacks
Gaufres au miel
La Maison du Miel
E NOVA 4
Équateur Arriba 75% Cacao
Chocolats Pralus, Pralus
E NOVA 4
Grains de café, chocolat noir fourré ganache café
E NOVA 4
Tablette Madagascar
Francois pralus
E NOVA 4
Gaufres de Liège au Chocolat
Lotus, Lotus Bakeries
E NOVA 4
Bouchons de Champagne Abbaye d'Igny
Abbaye d'Igny, Ateliers du Val d'Igny
E NOVA 4
Sablé noix de coco
VERT COQUELICOT
E NOVA 3
Tablette Colombie
Francois pralus
E NOVA 4
Biscuits craquants saveur citron
Karelea, Léa nature
C NOVA 4
Biscuit Craquants Saveur Abricot Sans Sucres
Karéléa, Léa Nature
D NOVA 4
Venezuela Trinitario 75%
François Pralus, Pralus
E NOVA 4
Tablette Sao Tomé Et Principe
Pralus
E