Barcode: 8904089974844
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 101.5 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 14.1 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Toned Milk, Sugar, Cocoa Powder, Emulsifier and Stabilizers (INS 471, INS 412, INS 407), Acidity Regulator (INS339) CONTAINS ADDED FOOD COLOUR INS1500) AND ADDED NATURAL FLAVOURING SUBSTANCES. Allergen Information: Contains milk.
Additives
e339
e407
e412
e471
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
On The Border, Flavored Iced Tea, Mango
On the Border
Sonic, Diet Coke, Small
Sonic
B
Sbarro, Fresh Lemonade
Sbarro
E
Dairy Queen, Tropical Green Tea Xtreme Light, Xlarge
Dairy Queen
E
Taco Bell, Brisk Unsweetened No Lemon Iced Tea, 20 Fl Oz
Taco Bell
B
Panera Bread, Caffeine Free Diet Pepsi, Medium
Panera Bread
B
Captain D's, Dr Pepper, Medium
Captain D's
B
Sonic, Peanut Butter & Cookie Dough Dream Master Blast, Small
Sonic
E
Joe's Crab Shack, Sam Adams, 16 Oz
Joe's Crab Shack
C
The Capital Grille, Grapefruit Soda
The Capital Grille
E
Starbucks, Jade Citrus Mint Green Tea, Short
Starbucks
B
Joe's Crab Shack, Pineapple Pina Colada
Joe's Crab Shack
E