Barcode: 0084380957642
Heritage Peach Fruit Spread
by St. Dalfour
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score C
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
portugal, united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 201.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Peaches, sweetened only with fruit juice concentrates ( grape and date), fruit pectin, lemon juice.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Paniermehl
Goldähren
C NOVA 3
Rustikale Steinofenbrötchen
Goldähren
C NOVA 4
Goldähren Zwieback
Goldähren
D NOVA 4
Bauern Schwarzbrot
Goldähren
B NOVA 3
Vollkornknäcke Classic
Trader Joe's
D NOVA 3
Pinienkerne naturbelassen
Trader Joe's
B NOVA 1
Knusper Müsli
Gletscherkrone
D NOVA 4
Pain croustillant au seigle complet
Trader Joe's, Scandinavic‘s
B NOVA 3
Brötchen
Goldähren
C NOVA 4
Vegetarische Streichcrème
Aldi, Gutbio
D NOVA 3
Party Vollkorn Meierbaer, Roggenvollkornbrot
Goldähren
C NOVA 3
Les petits plaisirs - Soja Liégeois
St Hubert
C NOVA 4