Barcode: 7311070012392
Herkkuraski
by Pågen
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
taikinajuureen leivottua
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 284.0 kcal |
| Fat | 7.6 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 8.9 g |
| Fiber | 7.2 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Vesi, vehnäjauho, siirappi, täysjyväruisjauho, täysjyväruis - ja vehnätaikinajuuri (11%), rouhittu täysjyväruis, auringonkukansiemen (6%), vehnägluteeni, olutmallas ohrasta ja humalasta, ruishiutale, pellavansiemen (1,5%), kylmäpuristettu rapsiöljy, täysjyvädurumvehnäjauho, ohramal-las, hiiva, suola ja lakritsa. *Täysjyväsisältő: 30%, vastaa 54% viljaraaka-aineesta. Ruispitoisuus: 29%, vastaa 53% viliaraaka-aineesta.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Prairie Gold Bread
The Breadery
C NOVA 3
Olivia, white sandwich bread
Wheatless In Seattle Llc
C NOVA 4
Granola Cookie Crumble
Crazy Monkey Baking Llc
D NOVA 4
Olivia Superfree, Pizza Crust
Wheatless In Seattle
C NOVA 4
Granola cookie crunch
D NOVA 4
Unfiltered lemongrass rooibos tea, lemongrass
Dr. B's Beverages Llc
B NOVA 4
Sourdough boule
Wheatless In Seattle Llc.
C NOVA 4
Hamburger buns
Wheatless In Seattle Llc
C NOVA 4
Olivia Super Free, Multi-Grain Loaf
Wheatless In Seattle Llc
C NOVA 4
Granola cookie crunch
D NOVA 4
Eat-it-raw cookie dough
E NOVA 4
White chocolate cranberry
D NOVA 4