Barcode: 7340191166226
Herkkusieni
by Coop
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
fsc
fsc mix
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Herkkusieni (Puola), vesi, suola, eppamuudensäätöaine (E 330), hapettumisenestoaine (E 300).
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sonnenblumenöl
Brökelmann + Co Oelmühle, K-Classic, Kaufland
C NOVA 2
Tomatenmark Scharf 2-fach konzentriert
K-Favourites
B NOVA 3
Vegane Knusprige Stäbchen
K-take it veggie,Kaufland
B NOVA 4
Hummus Pikant
Kaufland take it veggie
A NOVA 4
Brotaufstrich TK
K-Classic
D
Tomatenmark Basilikum
K Favourites, Kaufland Favourites, Kaufland classic, Kaufland
B NOVA 3
Jumbo Cashewkerne
K-Favourites
B
Mandarinkový kompot
K-Classic
C NOVA 3
Rotkohl
Kaufland
Grüne Oliven ohne Stein
K Favourites, Kaufland
E NOVA 3
Veganer Hummus Classic
Kaufland
A NOVA 3
mildes Wein Sauerkraut
K-Classic
A NOVA 3