Barcode: 0091911016228
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Orangensaft 14%, Zucker, zitronensaft 4%, Mandarienensaft 2%, Kohlensäure, Mandarienenextrakt, natürliches Orangenaroma, Antioxidantionsmittel Ascorbinsäure, Stabilisator Johannisbrotkernmehl
Additives
e290
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages
Perrier Verre Nature 75CL
Perrier
B NOVA 1
Contrex
Contrex
A NOVA 1
Citron
Perrier
B NOVA 4
Perrier
Perrier
B
Perrier Lime Sparkling Water
Perrier
B
planet cola
E NOVA 4
Perrier saveur citron
Perrier
B NOVA 4
Lemon
Nestlé Waters, Perrier
NOVA 4
Perrier
Perrier
A NOVA 1
Verre vin Cellier des dauphins signature
Cote du rhone vielles vignes
eau minérale naturelle
Contrex
A NOVA 1
Planet
Planet
E NOVA 4