Barcode: 8594008352008
Hermelín original
Nutri-Score
D
Environment
Eco-Score C
Categories
Available in
czech republic, slovakia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 332.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
mléko, sil mlékařské kultury, Penicillium candidum Susina: 48 %. Tulk: 264% Skladujte při teplone od 2 "C do 8 °C Zloženie: mlieko, sol, mliekarenské kultúry, plesmová kultura Penicillium candidum Susina: 48 %. Tuk: 26,4 % Skladujte pri teplote od 2 °C do 8 °C
Allergens
milk
mleko
Related Products in Dairies
Steckler Grassfed, Meadow Gold, Organic Monterey Jack Cheese
Lantern Post Company
D NOVA 3
Parmesan Shredded Cheese
Sartori
D NOVA 3
Grated Parmesan Cheese
Sartori Company
D NOVA 3
Parmesan shredded cheese, parmesan
Sartori Company
D NOVA 3
Horseradish cheese spread with scallion, scallion
E NOVA 4
New York style cheesecake
Nutrisystem
D NOVA 4
Cheddar New York State Cheese
D NOVA 3
Aloe smoothie made with yogurt
A NOVA 4
Tapenade cheese curds
D NOVA 4
Romano cheese
Satori Co
E NOVA 3
Artisan almond cheeze spread
A NOVA 3
Parmesan Cheese
Sartori
D NOVA 3