Barcode: 7340011351184
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ananas (Thailand), ananasjuice, surhetsregulerende middel (E 330).
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original applesauce
Clover Valley
B NOVA 4
Applesnax, unsweetened applesauce
Applesnax
A NOVA 1
Purée de pomme genre maison
C NOVA 4
Applesauce
Clover Valley
C NOVA 4
Applesauce, Strawberry
Clover Valley
B NOVA 4
Homestyle Applesauce
Applesnax
B NOVA 4
Applesnax Apple & Strawberry
leahy
A NOVA 1
Organic Applesauce No Sugar Added
Applesnax,Leahy Orchards
A NOVA 1
Cinnamon Applesauce
Applesnax
C NOVA 4
Applesauce
Clover Valley
B NOVA 4
Applesnax pommes et framboises
Leahy
B NOVA 4
Homestyle Applesauce
Applesnax
B NOVA 4