Barcode: 0748252864208
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 32.4 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 47.1 g |
| of which sugars | 35.3 g |
| Fiber | 8.8 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Ancho chile, mulato chile, pasilla chile, raisins, almonds, peanuts, walnuts, sesame seeds, cocoa, corn tortilla (corn flour, water, salt), bread (whole wheat flour, water, yeast, salt), sunflower oil, sugar, piloncillo, plantain, pine nuts, chipotle chile, other natural herbs & spices.
Related Products in Condiments
vegane Mayo
Byodo
E NOVA 4
Vegane Bio-Mayo - Chili
Bio Ole, Nur Nur Natur
D NOVA 3
Tomaten Ketchup
byodo
D NOVA 3
Sauce zum Braten
Feinfix
C NOVA 4
Hefeflocken
Erntesegen
NOVA 1
Gratin Cuisine 4% Fett
Allos
B
Pesto calabrese
Byodo
E NOVA 4
Ketchup
byodo
D NOVA 3
Dessertsoße Erdbeer
Karls
NOVA 4
Vegane Bio-Mayo - Aioli
Bio Ole, Nur Nur Natur
D NOVA 3
Tomaten Ketchup (byodo), Fruchtig Fein
Byodo
E NOVA 3
Bruschetta
Allos
D NOVA 3