Barcode: 4742885010021
Herneproteiinirouhe
by VegeSun
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
no gmos
source of fibre
source of proteins
high fibres
high proteins
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 370.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 60.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Herne (Ranska)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Smoothie
C NOVA 4
Dark Chocolate Almond, Dark Chocolate
The cultured snacking co.
C NOVA 4
Probiotic Smoothie
Activia
C NOVA 4
Roasted Peanut Honey, Roasted Peanut
The cultured snacking co.
C NOVA 4
Dannon, danimals, smoothie drink, strikin' strawberry kiwi
Dannon, The Dannon Company Inc.
E NOVA 4
Oatmilk, Vanilla
Silk
C NOVA 4
Dairy-free organic caramel coconutmilk creamer
C NOVA 4
Lemon Swirl, Non-Dairy Frozen Mousse
Silk, So Delicious Dairy Free
D NOVA 4
sweet cream coffee creamer
too good & co.
D NOVA 4
Two Good Smoothie Drinks - Strawberry Banana
Two Good
B NOVA 4
Two Good Smoothie Drinks - Peach
Two Good
B NOVA 3
Sweet marshmallow coffee creamer, sweet marshmallow
D NOVA 4