Barcode: 8713500012382
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 184.0 kcal |
| Fat | 7.6 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 7.8 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Volkoren havervlokken (45%), volkoren havermeel (17%), suiker, zonnebloemolie, maltodextrine, honing (4%), zout, emulgator (zonnebloemlecithine).
Related Products in Snacks
Frey, premium swiss milk crunchy nut bar
Frey
E NOVA 4
Hansel, Premium Sandwich, Peanut Butter
Dimensionally Designed
E NOVA 4
Candy
E NOVA 4
Frey, dark crunchy nut bar
Frey
E NOVA 4
Pearls candy
E NOVA 4
Candy
Oak Leaf Confections
E NOVA 4
Celebration Coated Candy
Sweetworks
E NOVA 4
Candy
Oak Leaf Confections
E NOVA 4
Milk chocolate with almond-honey-nougat
E NOVA 4
Sixlets Candy
Oak Leaf Confections
E NOVA 4
Celebration by sweetworks, sixlets, chocolatey candies, deep purple
Celebration By Sweetworks, Sweetworks Confections Llc
E NOVA 4
Frey, Blond Crunchy Almond Bar
Sweetworks Confections Llc
E NOVA 4