Barcode: 4104060025969
Himbeer Lassi (Bio)
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
bioland
de oko 001
eu agriculture
eu non eu agriculture
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Jogurt mild*, 10 % Himbeeren*, Rübenzucker*, Wasser, Verdickungsmittel: Johannisbrotkernmehl* und Pektin, Zitronensaftkonzentrat*, färbendes Aroniasaftkonzentrat. *aus kontrolliert ökologischem Landbau
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
TGI Friday's, Peach Long Island Tea
TGI Friday's
E
Dunkin' Donuts, Oreo Flavored Hot Chocolate, Small
Dunkin' Donuts
C
Yard House, Old Fashioned, Four Roses Bourbon
Yard House
E
TGI Friday's, Michelada
TGI Friday's
C
Jersey Mike's Subs, Wild Cherry Pepsi, Large, 32 Oz
Jersey Mike's Subs
B
Sonic, Strawberry Limeade, RT 44
Sonic
E
Whataburger, Strawberry Malt, 20 Oz
Whataburger
C
Jersey Mike's Subs, Gatorade Lemon Lime, Large, 32 Oz
Jersey Mike's Subs
B
Panda Express, Mug Root Beer, Kids
Panda Express
C
Papa John's, Crush Cherry, 20 Oz
Papa John's
C
Frisch's Big Boy, Iced Tea, 32 Fl Oz
Frisch's Big Boy
B
Wawa, Chocolate Cookies & Cream Smoothie, 12 Oz
Wawa
D