Barcode: 4007656029801
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 8.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Natürliches Mineralwasser, Zucker, Himbeersaft aus Himbeers konzentrat (5%), Zitronensaft aus Zitronensaftkonzentrat (3%) Kohlensäure, Säuerungsmittel, Zitronensäure, Pfefferminzaufguss (0.1%), natürliches Aroma, färbendes Konzentrat aus Karotte und schwarzer Johannisbeere, Stabilisator: Johannisbrotkernmehl
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Purified Water
Giant Eagle
B NOVA 1
Paradise Splash
Ocean Spray
D NOVA 4
Pineapple & coconut juice drink
By Sainsbury's
D NOVA 4
CRAN x APPLE
Ocean Spray
E NOVA 4
Vanilla Flavored Iced Latte Chilled Coffee Drink, Vanilla
Giant eagle
E NOVA 4
Green Tea with real honey
Market District
E NOVA 3
Zero Sugar Tropical Punch
Ocean Sprqy
C NOVA 4
Diet cran-cherry
Ocean Spray
C NOVA 4
Cran-Energy Energy Drink Cranberry Raspberry
Ocean Spray
C NOVA 4
Plant based original almond milk, unsweetened
Nature’s basket
B NOVA 4
Quaker Strawberry Breakfast Shake (4-11.1 Fl Oz) 44.4 Fluid Ounce 4 Pack Plastic Bottles
Quaker
D NOVA 4
Sparkling Diet Cranberry
Ocean Spray
NOVA 4