Barcode: 4011800038007
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 252.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.1 g |
| of which sugars | 41.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Himbeeren 50%, Zucker, Glukosesirup, Säurungsmittel Citronensäure, Verdickungsmittel Pektin
Additives
e330
e440
Related Products in Condiments
Organic Yellow Mustard
Heinz
D NOVA 3 Eco-Score B
Panzani - spf - sauce bolognaise extra riche
Panzani
B NOVA 4
Cremige Curry Sauce
K Classic
D NOVA 4
Gemüse Curry
Little Lunch
C NOVA 3
Tzatziki
Auchan
C NOVA 3
Pisto
Carrefour
A NOVA 3
Tzatziki grec
Anna's Best,Migros
C NOVA 4
Tomato Ketchup
Great Value
E NOVA 4
Baergfeuer
Baergfeuer, Delico
E NOVA 4
Sauce bolognaise pur boeuf
Panzani
B NOVA 4 Eco-Score D
Salade Tzatziki Bio
Florentin
C NOVA 4
Tikka masala sauce
Truly Indian
C NOVA 3