Barcode: 4305720082050
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 112.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 24.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Himbeeren (35%), Zucker, Trockenglukose, Inulin, Zitronensaft, Verdickungsmittel: Guarkernmehl. Kann Weizen, Milch, Mandeln, Haselnüsse, Pistazien, Walnüsse enthalten.
Additives
e412
Related Products in Desserts
Olive Garden, Limoncello Mousse
Olive Garden
D
LongHorn Steakhouse, Chocolate Peanut Butter Jar
LongHorn Steakhouse
E
Red Lobster, Chocolate Wave
Red Lobster
E
Red Robin, Double Berry Cheesecake
Red Robin
E
Subway, Chocolate Chip Cookie
Subway
E
Jason's Deli, Cranberry Walnut Cookie
Jason's Deli
D
Friendly's, Vienna Mocha Chunk Ice Cream
Friendly's
E
McAlister's Deli, Double Fudge Brownie
McAlister's Deli
E
McDonald's, Strawberry & Cream Pie
McDonald's
D
Golden Corral, Strawberry Ice Cream
Golden Corral
E
McAlister's Deli, New York Cheesecake
McAlister's Deli
E
Joe's Crab Shack, Key Lime Pie
Joe's Crab Shack
E