Barcode: 4251228907916
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 191.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Weißweinessig 33,8%, Himbeersaft aus Konzentrat, Zucker, natürliches Aroma, Antioxidationsmittel: Kaliummetabisulfit
Additives
e224
Related Products in Condiments
Original Spice
The Perfect Spice
E NOVA 3
The perfect spice, low sodium spice
The Perfect Spice
E NOVA 3
Sauce
St-Hubert
C NOVA 4
Tomato & Basil Pasta Sauce
Marks & Spencer
A
Four cheese pasta sauce
Marks & Spencer
E NOVA 3
Cuoco, seasoning for macaroni with sardines
Cuoco
C NOVA 3
Tomato Ketchup with Black Summer Truffle
Trader Joe's
C NOVA 4
Bbq gravy sauce
St-Hubert
C NOVA 4
Tomato & Mascarpone Pasta Sauce
Marks & Spencer
C NOVA 3
Cuoco, Seasoning For Macaroni With Sardines
F.Lli Contorno
C NOVA 3
apple butter bbq sauce
Montana’s
E NOVA 4
Sauce Piri Piri
St Hubert
C NOVA 4