Barcode: 4013256012464
Himbeerbrause
by Lichtenauer
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mineralwasser, Zucker, Kohlensäure, Schwarzes Karottensaftkonzentrat, Säuerungsmittel Citronensäure, Cyclamat, Aspartam (enthält eine Phenylalaninquelle), Saccharin , Acesulfam-K , Aroma
Additives
e290
e330
e950
e951
e952
e954
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Applebee's, Coca Cola, 30 Oz
Applebee's
B
Red Robin, Jacobs Creek Shiraz, 9 Oz
Red Robin
B
Sheetz, Classic Lemonade, Small
Sheetz
E
Sonic, Sprite, Large
Sonic
E
Bojangles, Diet Pepsi, Large
Bojangles
B
Firehouse Subs, POWERade Cherry, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Jamba Juice, Peanut Butter Mood Smoothie, Medium
Jamba Juice
E
Burger King, Mello Yello
Burger King
E
Starbucks, Pike Place Roast, Tall
Starbucks
B
Wawa, Caramel Frozen Cappuccino, 24 Oz
Wawa
C
Dunkin' Donuts, Tropical Mango Smoothie, Large
Dunkin' Donuts
B
Wawa, Cafe Con Leche, 12 Oz
Wawa
B