Barcode: 5701211003501
Himbeere Marmelade
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 47.3 g |
| of which sugars | 45.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Zucker, 42% Himbeeren, Wasser, Geliermittel (Pektin), Säureregulator (Citronensäure), Konservierungsstoff (Kaliumsorbat).
Additives
e202
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
sea salt & cracked pepper
Theo's plant-based
E NOVA 3
Original Maple Pecan Granola
Flour Craft
A NOVA 3
Medjool Dates
Nature's Love
C NOVA 1
Vegan chocolate bagel
A NOVA 4
Fig & Walnut Bites
Fichi
C NOVA 3
Brain Booster
Tiny Sprouts
A NOVA 1
Plant based egg
Simply Eggless
A NOVA 4
Better Bagel
betterbrand
A NOVA 4
Taiwanese Sticky Rice Seafood Flavor
J Way
C NOVA 4
unsweetened Sunflower milk
LATTINI
A NOVA 1
Green Olives Hot & Spicy
Freestyle
D NOVA 3
Hemp Hearts
Tiny Sprouts
A