Barcode: 3023290045480
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 8.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
MAGERMILCH, Himbeerpüree 6%, Rohrohrzucker, RAHM, Maisstärke, Zitronensaftkonzentrat.
Related Products in Dairies
Garlic & dill cheese curds
Meijer
E NOVA 3
Yogurt smoothie
C NOVA 4
Cheese curds with jalapeno peppers, jalapeno peppers
E NOVA 4
Mixed cheddar cheese curds
Meijer
E NOVA 4
Greek strained nonfat yogurt
Meijer
B NOVA 4
Yogurt smoothie
C NOVA 4
Yogurt smoothie
C NOVA 4
Fat free half & half
Meijer,Meijer Inc.
B NOVA 4
Frederick’s
Fresh mozzarella
B NOVA 3
Half & Half
Meijer Inc.
D NOVA 1
Yogurt smoothie
B NOVA 4
Meijer, cream cheese, original
Meijer
D NOVA 4