Barcode: 4262440430021
Himbeere Sorbet-Eis
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 72.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Himbeeren (50,7%), Wasser, Zucker, Glukose, Dextrose, Verdickungsmittel: Johannisbrotkernmehl, Guarkernmehl
Additives
e412
Related Products in Desserts
Biberli
Petit Bonheur
D NOVA 4
Gelatina Royal Abacaxi
Royal
NOVA 4
gelatina sabor tropical
Mondelēz, Royal
A NOVA 4
Sjokolade Pudding
MONDELEZ NORGE AS
NOVA 4
gobelet de séré aux framboises
D NOVA 4
Gelatina sabor morango fresa 0%
Royal
A NOVA 4
Riz a la noix de coco & baies
Migros Daily
C NOVA 3
Planted-based Mousse au chocolat
V-Love Migros
D NOVA 4
Gelatina sabor frutilla
ROYAL
NOVA 4
Strawberry Gelatine
Royal
C NOVA 4
Del Taco, 3 Chocolate Chip Cookies
Del Taco
E
Glace mokka moca
Migros
E NOVA 4