Barcode: 4011800183615
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 47.6 g |
| of which sugars | 46.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruchtmischung (Himbeeren 25 %, Mangos 20 %), Zucker, Fruchtsüße aus Apfelsaft, Wasser, Geliermittel Pektin (aus Früchten), Zitronensaftkonzentrat, Aroniasaftkonzentrat.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Garlic Paste
Shan
A NOVA 3
Black Forest TOFU
Taifun
D
Schoko Porridge
Edeka Herzstücke
C NOVA 4 Eco-Score C
Tofu grillé sésame gingembre
Tossolia
D
Bami Goreng
What's Cooking?
D NOVA 4 Eco-Score E
Fusilli
ASDA
A NOVA 1
Emotion
Carrefour
D NOVA 4 Eco-Score B
Croquettes
Farmer's Gold
D NOVA 4
Leapin' Lemurs Peanut Butter & Chocolate Cereal
Envirokidz, Nature's Path
NOVA 4 Eco-Score C
Knuspermüsli Himbeer White Choc
Kaufland, Kaufland Gourmet K-Favourites, Kaufland K-Favourites
D NOVA 4 Eco-Score C
Three cheese semolina loaf
La Brea Bakery
D NOVA 4
Coconut Water
Central Market
NOVA 1 Eco-Score E