Barcode: 26314976
Himbeeren
by Naturgut
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Himbeeren
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Sushi Nori
ocean's halo
A NOVA 1
Mango Mania
Compliments
A NOVA 1 Eco-Score A
Blanc d'oeuf
Kirkland Signature
A Eco-Score C
Cooked Sticky Rice
Shirakiku
NOVA 1 Eco-Score D
Silk Protein Yogurt
Silk, Danone
C NOVA 4 Eco-Score B
Protein Ramen Chicken Flavor
Ramen Bae
D NOVA 4
Dilly Bites Dill Pickle Snacking Chips
OH SNAP!
A NOVA 4
Froot Loops Kelloggs
Kellogg's
C NOVA 4 Eco-Score C
Braeburn Apples x4
M&S Eat Well
A NOVA 1 Eco-Score A
Slices bamboo shoots
M'Lord
A NOVA 1 Eco-Score B
Pois chiches
Compliments
B Eco-Score B
Spicy all dressed
Ruffles
NOVA 4 Eco-Score B