Barcode: 8720195163152
Himbeeren
by Driscoll's
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
fsc
Categories
Available in
austria, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Himbeeren
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sushi Nori 11g Blue Dragon
Blue Dragon
C NOVA 1
Oliwa z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia
Coosur,La Española
B Eco-Score D
Rote Linsen
Baktat,Gesund,Suntan,Suntat
A NOVA 3 Eco-Score A
猪肉卷心菜卷
株式会社 神戸物産
NOVA 3 Eco-Score C
8 Pains au lait frais Bio 280g
La Boulangère Bio, La boulangere
D NOVA 4
Белени нарязани домати в доматен сос
BILLA
A NOVA 1 Eco-Score B
Öle
Edeka Bio
B NOVA 2 Eco-Score A
Obleas de arroz
Yang-Tse
C NOVA 3
Vegane frische Spätzle
Vemondo
D NOVA 4
Organic Spelt Sourdough
Celtic Bakers
C NOVA 3
Lipton Ice Tea 1,5l Limao
Lipton
NOVA 4 Eco-Score A
Fusili - Rote Linsen
BioBio, Netto MD
A NOVA 1