Barcode: 4104420231542
Himbeeressig
Processing
NOVA 2
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
bio 7 initiative
eg öko verordnung
de oko 001
eu agriculture
eu non eu agriculture
Categories
Available in
germany, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 27.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.1 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Himbeeressig* 97 %, Himbeersaftkonzentrat* 3 % *aus biologischer Landwirtschaft.
Related Products in Condiments
Italian Tomato Pasta Sauce
Mark's and Spencer,Marks & Spencer
C NOVA 3
Caesar Light
Renée's Gourmet
E NOVA 4
Yelo Campari Cocktail Tomato
Sunset
B
SALSA ESPECIAL MEDIUM
TRADER JOE'S
B NOVA 3
Sauce pour sandwichs chauds
Carriére
C NOVA 4
General Tsao Stir Fry Sauce
Trader Joe's
E NOVA 4
Special burger sauce
Marks & Spencer
D NOVA 4
Spicy taco sauce
Trader Joes
C NOVA 4
Mild Taco Sauce
Old El Paso
C NOVA 4
Soya Sauce
E
Chipotle Lime Seafood & Vegetable Rub
Crate & Barrel
E NOVA 3
Sauce >
Carriére
C NOVA 4