Barcode: 7311070003932
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 294.0 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Vetemjöl, vatten, full - kornsvetemjöl*, socker, havrefiber, sirap, rapsolja, fullkornsrågmjöl*, kallpressad rapsolja, surdeg på vete, vegetabiliskt emulgeringsmedel mond och diglycerider av fettsyror (solros, raps), bakpulver (hjorthornssalt), vetegluten, malt av korn, jäst, salt, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Additives
e300
e503
e503ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Prun'orange
Maître Prunille
A NOVA 4
Pruneaux entiers au sirop
Maître Prunille
C NOVA 3
Pruneau d'Agen
Maître Prunille
C NOVA 1
Pruneaux à l'Armagnac
Distillerie du Périgord
D
Figues sèches
Maître Prunille, Universal Brand
C NOVA 1
Figues séchées type lérida
Maître Prunille
C NOVA 1
Lentilles corail
Condichef
A NOVA 1
850G Creme De Pruneaux Maitre Prunille
Maitre Prunille
D NOVA 3
Edle Nüsse
Pesendorfer
C
Dried figs Comet Brand
Maitre-prunille
C NOVA 1
Dattes deglet nour
Domino
C NOVA 1
Abricots secs
Domino
B NOVA 1